خدماتی که گروه پشتیبانی Help Desk بر آنها تسلط دارند.

1- سخت افزار ( عیب یابی سخت افزار ، جمع آوری و اسمبل سیستم ها )

2- نرم افزار ( رفع مشکلات نرم افزاری کامپیوترها ، نصب ویندوز و نرم افزارهای کاربردی، ویروس کشی و امنیت نرم افزاری )

3- شبکه ( راه اندازی شبکه های خانگی، اداری و شرکتی، دفاتر ، تنظیمات شبکه وایرلس و سرور )

 

توضیحاتی در مورد کارشناس پشتیبان Help Desk

مطابق Help Desk ، ITIL يک نقطه متمرکز براي گزارش رخدادها است و براي کاربران/مشتريان درخواست هاي سرويس را ايجاد مي‌کند. هنگامي که مشتريان با مشکلي مواجه مي‌شوند که نياز به کمک دارند، با مرکز براي حل مشکل تماس مي‌گيرند. نرم افزار Help Desk وظايف ميز امداد را خودکار مي‌کند. به اين صورت که يک مجموعه از ابزارها براي ثبت، دنبال کردن و حل تماس هاي پشتيباني فراهم مي‌آورد تا هم از مشکلات روشهاي دستي رهايي پيدا کنيم و هم از مزاياي يک سيستم مديريت درخواست بهره‌مند گرديم. يک نرم افزار Help Desk مي‌تواند يک سيستم پيگيري درخواست ساده يا يک مجموعه نرم افزار ميز سرويس تکامل يافته کامل باشد.

متخصص به کسی گفته می شود که توانایی شناخت سخت افزار و مکانیزم عملکردی در سطح متوسط به بالا دارا بوده و آشنایی با سیستم عامل ها

و کاربرد آنها نصب درایورها و شناساندن سخت افزارها و رفع عیب بر روی سیستم عامل و شبکه را دارا بوده و بتواند با شناخت منابع سخت افزاری و

نرم افزاری و شبکه و با تکیه بر تجربیات و علم روز بتواند راه حلی مناسب جهت کیفیت خدمات در سازمان ها و موسسات تربیت نماید.

می توان گفت که Helpdesk یک فرد همه کاره است که با توجه به مقتضیات در حال انجام پروژه های سازمان تخصص لازم را کسب می نماید.

این متخصص این دوره ها را تسلط دارد :

A+ شامل Hardware و OS
ICDL
MCSE
MCITP
Network+
Lipc1
ISO